LAMOX s.r.o., IČ 24159042, sídlo Čtyřkolská 289/26, Praha 22
Antilopa losí

Antilopa losí (Taurotragus oryx) je druhou největší antilopou na světě. Největší antilopou je přísně chráněná antilopa Derbyho. Původ tohoto živočišného druhu je v Africe. Antilopa losí obývá stromové a křovinaté savany, světlé lesy, polopouště i horské oblasti až do výšky přes 4000 m n. m. v pásu přes Etiopii a jižní Kongo až do Jihoafrické republiky. Je to divoké stádové zvíře. Na zvířatech je patrný výrazný pohlavní dimorfismus. Dospělý samec dosahuje až dvojnásobku hmotnosti dospělé samice – jeho hmotnost může dosahovat až jedné tuny. Obě pohlaví mají v dospělosti tukový hrb na hřbetu a velký krční lalok. U samců je lalok výraznější. Zvířata s velkým lalokem jsou žádána jako trofejní lovná zvěř.

Maso antilop losích má velmi příznivé složení, vysoký podíl esenciálních mastných kyselin a neobsahuje téměř žádný cholesterol. Chuťově je vynikající, dá se přirovnat k masu zvěřiny ovšem bez charakteristické vůně, která může některé spotřebitele odrazovat. Ideální je maso připravovat nejméně po týdnu zrání při teplotě 4°C.

Aktuální ceník

 

Porážíme 1,5 až 2 roky staré (mladé). Odběratelům je poskytováno maso jatečně upravené v půlích nebo čtvrtích k vyzvednutí na experimentálních jatkách VUZV, Praha 10 - Uhříněves.
Více o ceně pro restaurace, řezníky na e-mailu: obchod@lamox.cz

Maso v kuchyňské úpravě možno zakoupit v řeznictvích Promeat s.r.o.

 

© 2012 Lamox s.r.o.

<?SiPP?> SimplePhpPageSystem by webFly.cz